Ruszam z nowym blogiem o User Experience!

Postanowiłem zrealizować moje małe marzenie - startuję z prywatną stroną. To będzie nie tylko moje osobiste portfolio i blog. To będzie mój własny digital garden w którym będę realizował swoje kreatywne pomysły i eksplorował różne kierunki rozwoju user experience.

Cele strony

Walka z perfekcjonizm

Tworzenie tej strony to będzie po pierwsze mała terapia wychodzenia z perfekcjonizmu i czekania, aż cały projekt będzie idealnie dopracowany przed publikacją.

Ostatnio mam o wiele mniej czasu niż bym chciał. Zrezygnowałem nawet z pisania mojego newslettera o kawie (choć mam nadzieję, że niedługo do niego wrócę). Odłożyłem też w czasie rozpoczęcie nagrywania podcastów.

Z mniejszą ilością czasu dzielę pracę na małe kawałki. Wychodzę z założenia, że lepszy jest maraton niż sprint i staram się codziennie poprawiać małe rzeczy. Z czasem, z sumy tych małych zmian wychodzą bardzo porządne efekty.

Możesz się spodziewać, że przy każdej wizycie coś lekko będzie się zmieniać.

Nauka dostępności

Dostępność to bardzo ważny temat w obszarze User Experience. Poznałem trochę tego zagadnienia, kiedy pracowałem w Centralnym Ośrodku Informatyki. Niestety potem nie miałem już z nią tak dużo do czynienia. Teraz chcę to zmienić i dogłębnie poznać jej tajniki.

Wychodzę z założenia, że człowiek najlepiej uczy się aplikując wiedzę bezpośrednio w projektach, więc będę aplikował zdobytą wiedzę bezpośrednio w kodzie i zawartości tej strony.

Prezentacja mojego portfolio

Dosyć rzadko zmieniałem pracę, więc kwestia portfolio zawsze była spychana na drugi plan (u którego projektanta nie jest…). Chętnie podzielę się wiedzą, którą zdobyłem przez lata mojej pracy. Pracowałem w wielu miejscach i robiłem wiele projektów. Warto, żebym opowiedział o moich największych lekcjach w obszarze UX.

Dodatkowo będę się bawił w różnego rodzaju redesigny obecnych rozwiązań i ich dogłębne analizy. Mam już na swoim celowniku parę stron i narzędzi, które według mnie mogłyby zostać zoptymalizowane, lub lepiej przemyślane. Uważam, że takie eksperymenty myślowe są wartościowe, a takie analityczne podejście można później wykorzystać w swoich projektach.

Sprawy techniczne

Całą stronę buduję i hostuję samemu. Jeśli interesują Cię z jakich technologii korzystam, to wejdź na bloga za kilka dni. Opiszę wtedy dokładnie które narzędzia i frameworki mi pomagają.